اخبار سایتگوشی گم شده خود را با ساعت هوشمند اندرویدتان پیدا کنید.

  • گوشی گم شده خود را با ساعت هوشمند اندرویدتان پیدا کنید.

    یکی از مشکلاتی که همیشه کاربران تلفن های همراه با آن روبرو هستند ، گم شدن و یا سرقت گوشی است.البته راه های بسیاری برای پیدا کردن گوشی گم شده و یه به سرقت رفته وجود دارد اما هیچ کدام از آنها تضمین قطعی برای یافتن تللفن گم شده نیست.اما اگر باتری گوشی شما به اندازه کافی شارژ داشته باشد ، گوگل راه کار جدیدی را به واسطه گجت های پوشیدنی نظیر دستبند و ساعت هوشمند ارائه کرده است.

    اپدیت جدید اندروید wear گوگل به شما این امکان را می‌دهد که در صورت مفقود شدن گوشی، به دستبند یا ساعت هوشمند اندرویدی خود فرمان داده تا گوشی شما را پیدا کند. کافیست اپلیکیشن ردیاب را فعال کرده و فرمان “Ok, Google. Start. Find my phone” را صادر کنید. اپلیکیشن پس از یافتن گوشی شما، علاوه بر اعلام موقعیت مکانی، گوشی را در بلندترین حالت ولوم صدا قرار می‌دهد و گوشی شروع به زنگ زدن خواهد کرد.


    می‌توان این قابلیت جدید گجت‌های گوگل را به روزرسانی اپلیکیشن Sharp Key Finder یا نسخه جدید آن دانست با این تفاوت که نیاز به نصب اپلیکیشن اضافی یا پرداخت پول نیست. فقط سعی کنید ساعت هوشمند یا دستبند اندرویدی خود را گم نکنید.کاربرد جالب لنز 360 درجه

لنزهای چشم ماهی یا همان Fisheye بسیار جالب و دوست داشتنی هستند. با این لنزها می توانید تصاویر جالب و سرگرم کننده ای بگیرید. و همچنین این لنز ها به طور شگفت انگیزی مقرون به صرفه هستند. بیایید با هم نگاهی به ۹ روش برای ایجاد تصاویر غیر معمول با لنزهای fisheye بیاندازیم.
لنز چشم ماهی چیست؟
لنزهای چشم ماهی با لنزهای الترا واید فرق می کنند زیرا آنها تصاویری بدون خط مستقیم ثبت می کنند. به عبارت دیگر، تصاویر ثبت شده با لنزهای چشم ماهی خط های عمودی را که در صحنه اصلی وجود دارد را حفظ نمی کنند. در عوض، ساختمان ها، دیوارها و خط های راست را به صورت خمیده نمایش می دهند. این صورت نمایش اشیا نیز دلیل نامگذاری لنزهای چشم ماهی است زیرا تصور ما بر اینست که ماهی جهان را به اینصورت می بیند

.

مقدار اعوجاج در یک تصویر که با لنز چشم ماهی گرفته شده به جایی که سوژه ها در کادر قرار گرفته اند بستگی دارد. به عنوان مثال وقتی خط افق را در میانه تصویر قرار می دهید اوجاج زیادی در تصویر شما وجود نخواهد داشت. اگر خط افق را کمی در بالا یا پایین قرار دهید، می توانید انحنا را ببینید.

لنز Fisheye می تواند یک میدان دید پانارومای وسیع یا یک سوژه نزدیک بگیرد و آنرا با ابهت و تحریف شده نشان دهد. لنزهای چشم ماهی لنزهای همه کاره ای هستند و برای اثبات این مطلب ما یک لیست از ۹ کار جالب و بامزه که می توان با لنزهای fisheye انجام داد را فراهم کرده ایم.

استفاده از لنز Fisheye برای ثبت تاری شعاعی
تاری حرکتی همیشه موضوع جالبی برای عکاسی است و لنز چشم ماهی می تواند آنرا جالب تر کند. سعی کنید با لنز چشم ماهی عکس هایی با تاری شعاعی ثبت کنید. این عکس ها تصاویری کاملا انتزاعی خواهند بود (مانند عکس زیر) یا می توانید قبل از اینکه تار شدگی را اضافه کنید از فلاش برای ثابت کردن سوژه خود استفاده کنید. این یک روش تجربی است، اما با تنظیم سرعت شاتر بر روی حدود یک ثانیه شروع کنید و سپس شاتر را آزاد کنید و دوربین را در طی نوردهی بچرخانید. به این ترتیب یک چرخش جالب را در عکس خود خواهید دید

 

.